
Ringkøbing er altid en særlig oplevelse, uanset om du vil slentre i små romantiske stræder eller shoppe i stor stil. Købstaden er både rig på specialbutikker og charme. Og charmen går videre end kønne huse med klatreroser og hyggeligt havnemiljø, for Ringkøbing holder også fast i købstadens gode service og personlige betjening. Vi glæder os til dit besøg.
Efterårsferien nærmer sig og der bliver virkelig noget at glæde sig til. I uge 42 bliver der en masse aktiviteter på Torvet. Allerede i uge 41 kan efterårsbilletten købes. Efterårsbilletten koster 50 kr. og giver mulighed for at hente en "ting" i de medvirkende butikker som fremgår af billetten. Læs mere her.
Ringkøbing - byen hvor der sker noget se i aktivitetskalenderen.
GAVEKORT
Gaven til enhver anledning
Gør gaven til noget specielt. Køb gaven der ikke skal byttes, og som kan bruges i rigtig mange af byens butikker - se mere her.
Gaven til enhver anledning